szczoteczki

Jak zadbać o higienę jamy ustnej?

Posted on Posted in artykuły

Dbanie o higienę, szczególnie jamy ustnej, to niezwykle istotny element codziennych czynności pielęgnacyjnych. Swojego czasu hitem były szczoteczki elektryczne, polecane przez stomatologów, gwarantujące czystość i świeżość w jamie ustnej. Współcześnie do grona najlepszych szczoteczek elektrycznych należą szczoteczki soniczne.

Szczoteczki te są produktem powstałym na bazie szczoteczek elektrycznych, w wersji udoskonalonej. Szczoteczka soniczna to należy do grona najlepszych szczoteczek elektrycznych. Sposób w jaki myje ona ścianki zębów różni się od zwykłej szczoteczki elektrycznej, bowiem wykonuje ruch wymiatający i pulsujący.

szczotalow

Zalety szczoteczki sonicznej.

Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia szkliwa i nie występuje zjawisko recesji dziąseł. Poprzez działanie szczoteczka soniczna usuwa aż do sześciu razy więcej płytki nazębnej od szczoteczki manualnej. Szczoteczkę soniczną cechuje ponadto delikatność i dokładność czyszczenia. Dodatkowo generuje ona fale dźwiękowe, które rozchodzą się w płynie i dzięki którym powstają chmury bąbelków, które docierają do niedostępnych dla klasycznej szczoteczki miejsc.

Czynniki te sprawiają, że szczoteczki soniczne w sposób niezwykle skuteczny czyszczą i pielęgnują powierzchnię zębów oraz przestrzenie międzyzębowe i nie pozwalają na nadmiernie wycieranie szkliwa. Ponadto usuwają płytkę nazębną i zapobiegają tworzeniu się kamienia na zębach. Zapewniają nieinwazyjne czyszczenie zębów. Łączą więc wysoką skuteczność czyszczenia z delikatnością dla dziąseł i wrażliwego szkliwa.

Codzienne stosowanie w higienie jamy ustnej szczoteczki sonicznej z pewnością poskutkuje dodatkowo stopniowym wybielaniem się ścianek zębów i usuwaniem przebarwień. Poza tym soniczna szczoteczka do zębów może sprawić wiele frajdy dzieciom, dla których mycie zębów przestanie być udręką. Warto zainwestować w szczoteczkę soniczną i cieszyć się zdrową jamą ustną przez długi czas.