beee

Propolis jako naturalna metoda leczenia.

Posted on Posted in artykuły

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia, które znane były od setek lat, i po erze zachwytu syntetycznymi farmaceutykami, wracają do łask.

Są to aktywne substancje o różnorodnym, szerokim zastosowaniu, nie wpływające w sposób negatywny na organizm. Jedną z takich substancji jest naturalny lek- propolis. Propolis, czyli kit pszczeli, w naturze wykorzystywany jest przez pszczoły do uszczelniania uli. Chroni pszczoły przed chorobami, działając bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Jest to doskonały antybiotyk, i te unikatowe właściwości propolisu z powodzeniem wykorzystywane są od czasów starożytnych w służbie zdrowiu człowieka.

waaasp

Najważniejszymi substancjami aktywnymi zawartymi w propolisie są flawonoidy, związki fenolowe, substancje lipidowo- woskowe, żywice, pyłek kwiatowy, wapń, magnez, mangan, cynk, żelazo, srebro i terpeny. Ogółem to 300 substancji o udowodnionym korzystnym wpływie na organizm.

Współczesna medycyna wykorzystuje lecznicze właściwości kitu pszczelego na wielu polach. Jest to preparat działający antyalergicznie, regenerująco, wspomaga gojenie ran, leczy grypę i przeziębienie, wspomaga leczenie nadciśnienia. Skutecznie przyspiesza gojenie oparzeń, odmrożeń czy zmian łuszczycowych. Wspomaga regenerację wątroby po zakażeniach wirusami hepatotropowymi. Wykorzystywany jest w leczeniu paradontozy i innych chorób przyzębia. Jest bezpieczny w stosowaniu, nietoksyczny; może jedynie wywołać kontaktowy odczyn alergiczny (głównie u osób uczulonych na jad pszczeli).
Propolis jest dostępny na rynku w różnorakiej postaci: kropli, nalewek, maści, tabletek, kropli, czopków, globulek, plastrów, granulatów, pudrów i aerozoli. Można stosować go powierzchniowo lub przyjmować wewnętrznie. Warto wspomóc swój organizm, przyjmując propolis w dowolnej postaci- wzmocnimy układ odpornościowy, wspomożemy walkę z już istniejącymi infekcjami i zapobiegniemy wystąpieniu kolejnych.